خانه / اخبار ایران و جهان / چرا پشت اکانت ناشناس در فضای مجازی پنهان می شویم ؟

چرا پشت اکانت ناشناس در فضای مجازی پنهان می شویم ؟

استفاده ازفضای مجازی وحضور ما درشبکه های اجتماعی هم مفید هست و هم مضر .

به بحث مفید بودن شبکه های اجتماعی در این مطلب کاری نداریم ولی موضوع اصلی صحبت ما درباره بدبودن نقش ما در شبکه های اجتماعی وبصورت ناشناس است ، بخصوص وقتی بحث داغی شکل میگیرد و اکثرا با اکانتهای نامعلوم وفیک به بیان نظر میپردازیم . اگر برایتان مهم است بدانید چه عاملی باعث میشود که این افراد با اکانت نامعلوم اظهار نظر و به کامنت گذاری مشغول می شوند و علی الخصوص کانتهای ناشایست ، از شما دعوت میکنیم در این قسمت از سایت غزل با ما همراه باشید .

به نقل از عصر ایران  ؛ کاوه معین‌فر – در شبکه‌های اجتماعی هر از گاهی یک بحث داغ می‌شود، همواره موافقین و مخالفینی وجود دارند و هر کدام نظر و دیدگاه خود را بر حق و درست می‌دانند و با انتشار مطالب و کامنت‌هایی سعی در اثبات یا رد آن دارند و گاه کار به فحش و ناسزا می‌کشد.

عموما هم کسانی که فحش و ناسزا می دهند کسانی هستند که از اکانت‌های ناشناس استفاده می‌کنند.

این اشخاص از هر جهت خیال‌شان راحت است که کسی آنها را نمی‌شناسد و هر آنچه که می‌نویسند و منتشر می‌کنند را کسی متوجه نمی‌شود که گوینده و نویسنده‌اش چه کسی است!

از طرفی دیگر این ناشناس‌ها، شاید آن فحش یا حرف رکیک را می‌نویسند و دیگر هم هیچوقت به آن صفحه بر نمی‌گردند و فقط یکبار نسبت به آن اتفاق (که خوششان آمده یا نیامده) نظرشان را اعلام می‌کنند؛ اتفاقا به دلیل آنکه دیگر بازگشتی به آن ندارند، یادشان می‌رود و فراموشش می‌کنند که چه کاری انجام داده‌اند و انگار که هیچ اتفاقی نیافتاده است.

یک پرسش در این میان مغفول می‌ماند: جناب اکانت ناشناس آیا خودت هم نمی دانی که این ادبیات و این سخنان مال تو است؟ آیا خودت هم خودت را نمی‌شناسی؟

چه خوب بود که نرم افزاری یا اپلیکیشنی وجود داشت که تمام کامنت‌ها و مطالب ما را جمع‌آوری می‌کرد و آنها را پیش رویمان می‌گذاشت، آنچه می دیدیم نمایانگر شخصیت ما و تمایلات و خواست‌های درونی ما است.

جناب اکانت ناشناس بدان و مطمئن باش که این چهره دروغین هم که برای خودت ساخته‌ای باز تویی.

آن بخشی از توست که سعی در پنهان کردن آن داری. اگر مورد تائیدت است چرا پنهانش می کنی؟ و اگر آنرا قبول نداری چرا به حیات این شکلی ادامه می‌دهی؟

همچنین ببینید

چرا زنان از رابطه جنسی لذت کمتری میبرند ؟

چرا زنان از رابطه جنسی لذت کمتری میبرند ؟ دلیل اینکه زنان از رابطه جنسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *